Category : IT

Jak se snažíme pomáhat při snížení znečištění planety.

Náš svět se mění a jak pomáháme snižovat znečištění plasty schoellerallibert.com? Každým rokem na naší planetě výrazně přibývá lidí. A my s tím nejsme schopni nic udělat. A jak roste populace, tak s tím i rostou náklady na jejich životy. Protože žijeme v době, kdy jsou lidé nároční. A ti nejbohatší z nás mají neukojitelné touhy, které se jim naše planeta Země snaží splnit. Vždyť přece není úplně normální, že někteří bohatí lidé jsou si schopni skoupit ostrovy jen pro svoje použití. A co ti ostatní z nás. Ti budou žít kde? Bohužel realita je taková, že v některých malých městech se jeho obyvatelé tísní i na deseti metrech čtverečních.

plasty a síť

To je přece tak moc šílené a nespravedlivé. A to máte se vším. I s vyspělými evropskými zeměmi, které žijí na úkor úrovně lidí ze zem třetího světa. A my s tím jako jednotlivci nedokážeme moc udělat. Je to velice těžká situace. A se stále většími nároky na bydlení a na životní úroveň se také zvyšuje míra znečištění. A naše planeta se pomalu stává naprosto zamořená jedovatými plyny a zplodinami, které jsme schopni skoro neustále vypouštět do našeho životního prostředí. A co pro to děláme, aby to tak nebylo? Snažíme se vůbec o naši nápravu? A jak to bude vlastně s naší planetou do budoucna? Máme nějakou šanci? Tak samozřejmě je nutné, aby každý z nás nejdříve začal sám u sebe. A například tím nejzákladnějším je, abychom přestali vyhazovat jakékoliv odpadky do přírody. Vždyť je to, to nejhorší, co pro naši planetu a naše prostředí můžete udělat. A potom se také snažit co nejvíce třídit odpad.

plasty

Tříděním odpadu jsme totiž schopni zamezit tvořením skládek anebo jejich eliminaci. Protože spousta tříděného odpadu se dá zase znovu recyklovat. A dále vždy vyhazovat nebezpečný odpad na svoje místa. A nikdy je nevypouštět do řek nebo vodních toků. A to samé platí samozřejmě i při používání plastů a jejich snížení. Je to velmi jednoduché a může s tím začít každá domácnost. A zkuste například místo plastu používat jiné materiály. Jako například můžete zkusit nekupovat tolik potravin, které jsou baleny v plastových obalech. A když už tedy musíte je koupit, tak zkuste koupit jen ty, které jsou vyráběny z již plastů recyklovaných. A zkuste si zjistit, zda výrobek, který máte doma nemůžete doplnit náhradní náplní se stejnou nádobou. A místo plastových misek anebo talířů, zkuste náhradu za věci keramické anebo kovové. A i šampony se dají koupit v tuhé verzi v recyklovaném obalu. Zkuste a přispějete k lepšímu životnímu prostředí a ke snížení produkci plastů.


Vypadat mladší i v pozdějším věku

Vzhled je důležitý
Jsou lidé kteří zastávají přesvědčení že vzhled by měl být pro každého na druhém místě až po povaze, jenže bohužel jako první si každý všimne vzhledu a pak až teprve přichází na řadu povaha. Vzhled je důležitý, o tom není pochyb, jen je na každém, jak velkou důležitost mu přikládá. Vzhled je tvořen vším – naší postavou, obličejem, ale i účesem, oblečením a celkově upraveností. Člověk by se o sebe měl starat. Není třeba neustále chodit po kosmetických salonech a utrácet horentní sumy za oblečení a kosmetiku, ale je potřeba najít zlatou střední cestu.

starší žena

Základem je životospráva
Mít hezkou pleť a pokožku patří mezi největší touhy většiny žen. Když je člověk mladý, jen kálo si uvědomuje, že jeho mládí nepotrvá věčně. A právě to jak se o sebe staráme v mládí má velký vliv na náš vzhled až se náš věk přehoupne třeba přes padesátku. To jak vypadáme ovlivňuje nejen naše genetika, ale také to jak žijeme a co jíme a pijeme. Měli bychom jíst vyváženou stravu, nepřehánět to s alkoholem a neužívat návykové látky, které mohou mít na náš vzhled velice negativní vliv. Díky stravě můžeme padat mladší. V jídle totiž konzumujeme vitamíny, minerály a další látky, které se přímo podílí na tom, jak vypadáme. Jednou z těchto složek je kolagen. Jíme ho třeba v kvalitním vývaru, ale to často nestačí. Naše těla si jej umí produkovat sama, ale okolo třicátého roku už to neumí. Proč je kolagen tak důležitý? Protože je přímo zodpovědný za to jestli je naše pokožka pevná a hezká a nebo jestli je plná vrásek.

prášek kolagen

Zpomalte stárnutí
Užívání kolagenu by mělo být samozřejmostí pro každého, kdo chce vypadat i v pozdějším věku dobře. Jedním z nejlepších kolagenů je Orca collagen, který má svoje výsledky podložené vědeckými studiemi. Vyzkoušejte jeho účinky na vlastní pleti, za pár let si poděkujete.


Pryč s vysokými zálohami


Voda, elektřina, plyn a topení jsou základní potřeby, bez kterých se v dnešní době neobejdeme. Někdo vaší na plynu, někdo dává přednost elektřině, někdo topí tuhými palivy a někdo ocení komfort plynu. Každý nemá více druhů energií, a tak musí využívat co mají k dispozici. Plyn si sami nevyrobíme, ale můžeme si vyrábět vlastní elektřinu. Zatím sice jen v omezeném množství a výrobek elektřina nám nepokryje kompletně celou spotřebu, ale díky solárním panelům můžeme značně snížit odběr dodávané elektřiny.

solární panely

Plynárny, teplárny i elektrárny lidem rozeslaly nové předpisy zálohových plateb za energie, a pro mnoho domácností byly nové ceny zcela likvidační. Když si k tomu přičteme ještě problém s krachem jednoho dodavatele, je jasné, že tisíce českých domácnosti se najednou ze dne na den ocitly jen v těžko řešitelné situaci. Lidé museli hledat někoho, kdo jim dodávky elektřiny poskytne, což v tu dobu bylo velmi obtížné, protože nikdo nevěděl, zda bude elektřiny dost. Dodavatelé nové smlouvy neposkytovali a tak lidé museli přejít do režimu “dodavatele poslední instance”, což bylo finančně velice náročné. A tak celá řada lidé hledala způsob jak za elektřinu ušetřit.

spoření peněz

Někdo přijal celkem tvrdá opatření
Tohoto horkého tématu se samozřejmě zhostily i sdělovací prostředky které uvedly, že mnoho lidí využívá převážně levnější proud a v tuto dobu pouští většinu spotřebičů. Někdo si dokonce počítal kolik ho stojí vyprání prádla v pračce, kolik mytí nádobí v myčce a podle toho zvažovat které spotřebiče bude používat a které nikoliv. Jestli chcete být o něco málo méně závislí na dodávkách elektřiny, nechte si nainstalovat solární panely. Mezi špičku v oboru patří FVE Viessmann
sunus.cz, takže můžete očekávat vysokou kvalitu materiálů i zpracování. Šetřete za energie a vyrobte si svoji vlastní elektřinu, kterou můžete

  • využít sami
  • prodat
  • a nebo uložit do baterií na později.


Radost za každou cenu

Když jste se dozvěděli tu radostnou zprávu, že vás bude o jednoho víc, pamatujete, jaká byla vaše reakce? Byli jste šťastní? Nebo vaše pocity byli nepopsatelné a smíšené? Ono někdy než to člověk všechno zaregistruje, co se kolem něho děje, tak to chvilinku trvá. Ale určitě pokud miminko bylo plánované, tak jste byli štěstím bez sebe. A věřím v tom, že i kdyby nebylo, tak člověka to dítě, jak přijde na svět stejnako změní. Když jste si chystala výbavu pro miminko. Měla jste nějaký seznam, jaké věci musíte pořídit? Nebo co všechno vlastně takové malé miminko potřebuje?

miminko

Já jako když jsem byla teprve ještě v sedmém měsíci, tak mám takovou historku, nebo perlu od tchýně. Přijela k nám na návštěvu, že si pohraje se starším synem no a táhla sebou dvě velké tašky věcí. Už když sem jí viděla z okna jsem si říkala proboha ona se snad k nám stěhuje. Prosím berte to s humorem. S tchýní máme dobrý vztah, jen někdy jinou výměnu názorů, ale to je snad všude. No abych pokračovala. Jak nesla ty dvě tašky, tak jsem byla nejdříve zděšená, jestli se k nám fakt nestěhuje, ale teda že na štěstí ne. Ale že posbírala od svých kamarádek oblečení a hračky pro malé miminka. V duchu si říkám, pane bože to zase bude. No, co vám budu vykládat. Otevřela jsem tašky a tam plno oblečení a hraček fakt, jak říkala. Asi zapomněla že máme starší dítě a že taky spousty věcí mám schovaných po něm. No ale budiž. Nejvíce mě dostalo to, že jsem vytáhla hned první věc.

miminko

Byla to mikina, hezká, bez potisku, to já mám ráda. No ale teď se podržte. Ta mikina byla velikost M, tak že jsem jí oblékla já. No já se málem počůrala smíchy. Ale tchýni jsem poděkovala a že si to proberu až budu mít klid. Tak jsem se konečně dostala k těm věcem a můžu vám říct, že ty ženský se asi zbláznili. Asi čekají že budu skladovat věci do jeho střední, než do toho vyroste. Ale to nevadí, dobře. Snaha byla. Ne každému se zavděčíte. Ale mezi těmi věcmi jsem narazila i na krásné kojenecké čepičky Kojeneckéobleceni.cz, které určitě unosíme a budou nám dělat parádu. Z těch jsem měla opravdu radost, jelikož jsem žádné neměla. Takže nakonec to dopadlo všechno dobře a našla jsem si i to svoje, které můžeme využít hned po porodu a tchýně bude mít radost. Takže dvě mouchy jednou ranou.