Category : Cestování

Cestování za sněhem


Také rádi cestujete? Cestování je pro takové lidi, kteří si vždycky moc rádi tÅ™eba odpoÄinout od vÅ¡edních starostí a stresu. Například já, kdybych tÅ™eba nemohla alespoň dvakrát roÄnÄ› nÄ›kde vypnout a odcestovat nÄ›kam pryÄ, tak bych se snad asi zbláznila. Já totiž nejradÄ›ji cestuji nÄ›kam, kde je zima, ale také nepohrdnu tÅ™eba sluncem a moÅ™em, a to hlavnÄ› Itálií, protože v Itálii bydlí moje prateta. Sice už je taková starší, ale tak dvakrát nebo tÅ™ikrát za rok k ní na víkend jedu. NicménÄ› ale když mám tÅ™eba na výbÄ›r, jestli mohu cestovat nÄ›kam do zimy anebo za létem, tak radÄ›ji cestuji do zimy, protože moc ráda lyžuji a bruslím. A poslední tÅ™i roky taky jezdím na snowboardu.

Bruslím už opravdu hodně dlouho.

Řeknu vám, že toto cestování za zimou, kde jezdím na snowboardu, tak to ze zaÄátku bylo opravdu hodnÄ› složité a nároÄné, protože jsem si stále nedokázala nÄ›jak uvÄ›domit a nevÄ›dÄ›la jsem, jak na to, když vlastnÄ› budu jakoby tak lyžovat na jedné noze, že vlastnÄ› to bude jedno jediné velké prkno. SamozÅ™ejmÄ›, že jsem nÄ›jaké základy takhle mÄ›la z praxe, že jsem se koukala na videa, jak se snowboarduje. Protože navíc na lyžích jezdím už asi patnáctým rokem a běžky mám také ráda, takže jsem nÄ›jakou menší průpravu mÄ›la. Ale Å™eknu vám, že bÄ›hem asi dvaceti minut jsem se na snowboardu nauÄila docela tak obstojnÄ› jezdit a potom, když jsem jezdila loni, tak to už bylo nÄ›co lepšího.

Krásná zimní polární liška.

Myslím si, že je to opravdu prima. Å koda, že tÅ™eba v nÄ›kterých mÄ›stech není sníh úplnÄ› celoroÄnÄ›. Bylo by to tak skvÄ›lé, mohla bych alespoň stále lyžovat nebo jezdit na snowboardu. A když už se bavíme o tom cestování, tak máte rádi cestování anebo radÄ›ji sedíte doma? Nemyslím to nÄ›jak zle, protože mnoho lidí tÅ™eba na cestování nemá peníze anebo je nebaví cestovat a radÄ›ji si doma odpoÄívají tak, že tÅ™eba sledují doma nÄ›jaké dokumenty a cestují prstem po mapÄ›. Tohle to má například rád můj syn. ChtÄ›l po mnÄ› nÄ›jakou velikou mapu a globus, tak jsem mu to pořídila a moc rád poznávám mÄ›sta a okolí a nebo státy takhle pÄ›knÄ› na mapÄ› a nebo na globusu.


Cestování a čím dál vyšší náklady.

Dovolená je příjemný čas, na který se mnoho z nás opravdu moc těšíme. Kromě Vánoc je to náš oddychový čas, který máme za celý rok. A tak se mnohdy k tomuto krátkému okamžiku upínají všechny naše představy o tom, jak by měla vypadat. A celý rok si pečlivě vybíráme destinaci a přemýšlíme komu by naše dovolená udělala radost. A koho si tedy vezmeme s sebou a s kým si tu dovolenou prostě maximálně užijeme. A tak mnohdy i celý rok odkládáme nemalé peníze, abychom si tu dovolenou mohli dovolit. Protože se všecko velmi rychle zdražuje. A to od jídla a služby počínaje až po drahá letoviska v zahraničích konče.

dovolená

A tak je velmi obtížné najít skvělou dovolenou, která by nás nestála tolik peněz, že bychom si za ni mohli vzít hypoteční úvěr anebo zaplatit roční lázně. Mnoho států se totiž dostává do finančních propastí, ze kterých se nemůžou vysekat ven. A tak mnohdy to poslední, co jim zbývá je příval finančních prostředků z turistiky. Protože pro mnohé státy je to jediné z čeho žijí. A to hlavně pro provozy restaurací a jiných lázeňských zařízení. Jako jsou hotely a podobně. Ale mnohdy se zdražením nepřichází zkvalitnění služeb, na které čekáme. A tak je nutné abychom byli opravdu obezřetní při výběru destinace i hotelu.

letní dovolená

A někdy není zárukou ani all inclussive anebo čtyři hvězdičky. Vždy je lepší si připlatit, a to i v případě pojištění. Nikdy nevíte, co vás cestou do zahraničí na vaši dovolenou může potkat. A také musíte přihlížet nejenom k inflaci, ale také k probíhající válce na Ukrajině. A také na aktuální stav koruny na trhu. A nyní ještě máte možnost kupovat zájezdy za před inflační ceny. Ale bude to jen krátkou dobu, takže bych s odkládáním dovolené počkala. A snažila se vyrazit do zahraničí co nejdříve. A vyplatí se vám to. Zkuste vybírat hotely kvalitnější a stravu s all inclusive. A nemusíte tedy řešit zdražování místních restaurací a kaváren. A dobrá zpráva také je, že česká koruna posílila vzhledem k minulému roku. Takže vzhůru na dovolenou. 


Cestování všude

Také rádi cestujete, ale nevíte, kam už se dále podívat? Pokud ano, tak já bych pro vás měla osobně několik typů, které by vás jistě určitě bavily. Zkoušeli jste cestovat také jenom po Evropě? Protože když jsem se takhle ptala svých kamarádů anebo známých, tak oni mi řekli, že pravé cestování je to, když je to někam za exotikou. Hm, docela zajímavé, to mě překvapilo. Jenomže proč by všechno muselo být právě jenom za exotikou? Proč třeba nechcete poznat Itálii nebo Francii? Pro mě například Francie a Itálie jsou exotika. Já totiž bydlím v České republice v takové malé vesnici, takže pro mě je exotické skoro úplně všechno.

Cestujete rádi?

Samozřejmě, chtěla bych se podívat také do Austrálie, do Egypta také do Japonska. Jenomže na to nemám peníze, takže absolutně taky nad tím nemůžu uvažovat, protože bych se vůbec nedoplatila. Jedině, kdybych si vzala na toto luxusní a orientální cestování nějakou půjčku. Potom jsem si řekla, že se mi to nevyplatí, přece se nebudu zadlužovat na veliké peníze, jenom kvůli tomu, že jsem se chtěla podívat na luxusní dovolenou. Navíc, kdybych tohle řekla svému příteli, že bych se chtěla zadlužit jenom kvůli drahému cestování, tak by mě hnal.

Cestování je prima.

Ten by mě hnal koštětem, protože on je sám velice šetřivý a sám říká, že když pojedeme někam k moři, tak to bude Chorvatsko anebo Bulharsko. Ale abych se vám přiznala, tak mě to je jedno. Mně to vůbec nevadí, Bulharsko mám ráda, protože to vlastně byla moje úplně první dovolená s rodiči. Do Bulharska jsem také cestovala poprvé jako pracovní cesta a také v Bulharsku jsem poprvé byla se svým partnerem. Bulharsko také bylo první v tom, že jsem tam byla poprvé už s celou rodinou, a to včetně mých dětí a partnera. Takže na Bulharsko mám opravdu skvělé vzpomínky a myslím si, že kdybychom tam cestovali každý rok, tak budu velice nadšená.